Lehed

neljapäev, 31. märts 2016

Reis Kopenhaagenisse ja Rootsi

Nädal peale Rooma reisi läksin ma Kopenhaagenisse ja see reis oli YFU poolt korraldatud, kuid seekord pidime me ise selle eest maksma ja ka rongipiletid, mis mulle on muidugi väga kallis, sest mina pidin sõitma kohale Taani teisest otsast. Aga no ei ole hullu.

Laupäeva hommikul pidin ärkama kell 5 ning aga mu õde ja vend ärkasid ka varsti sest nad pidid varsti tööle minema. Minu rong läks 06:22 ning minuga tuli kaasa mu vahetusvend eelmisest perest, sest ta pidi oma sõbrale külla minema Kopenhaagenis ja ta ei ole üksi nii kaugele rongiga sõitnud. Me pidime rongi vahetama Aarhuses ning meie esimene rong oli täis pidulisi, kes sõitsid Aalborgist koju :D Odensest tulid rongipeale kaks võpi ning üks neist oli Hanna-Brit Eestist. Imelik oli näost näkku kellegagi eesti keelt rääkida. Kopenhaagenis saime rongijaamas kokku ja liikusime edasi hostelisse. Ma arvasin, et hostel on mingi mitte just eriti ilus koht, aga mulle hullult meeldis see koht. Me olime toas kuuekesi, mina, tüdruk Bulgaariast, kaks sakslast ja kaks uut võpi Argentiinast. Sel päeval käisime vaatamas saatkonnavahetust, sõime lõunat, käisime paadiga sõitmas, pakkisime hostelis asjad lahti ja siis läksime kõik koos õhtusöögile bufeesse. Seal oli nii palju süüa ning ma ju pidin kõike proovima :D Õhtul läksime jalutama Kopenhaageni peale ning seal olid meile giidideks 3 vabatahtliku, kes tegid kogu selle tuuri meie jaoks huvitavaks.

Järgmine hommik oli hostelis hommikusöök, mille üle nuriseda ei saa :D Sel päeval käisime vaatamas väikest merineitsit, käisime parlamendis, kus üks poliitik tegi meile tuuri seal. Ausalt öeldes oli see isegi päris huvitav. Lõunasöögiks saime jälle mingi võileiva ning siis külastasime den Blå planetit, mis on suur akvaarium. Mulle hullult meeldisid need haikalad seal :D Õhtusöök ja õhtul toimus hostelis niisama hygge.

Viimasel päeval käisime Christianias, ehk siis see veidikene erinev osa Kopenhaagenis, mis on täin n-ö hipisid ja seal olles tundus üldse nagu me oleks kuskil teises maailmas. Lihtsalt kuidagi nii erinev oli. Meie giid rääkis kuidas ta kunagi sinna Rootsist elama läks ja kuidas nad seal kanepit suitsetasid ja üleüldse tema naljad olid kuidagi väga kahtlased :D

Vot see oli üks YFU trip, mis oleks kindlasti võinud kauem kesta.


Kaks päeva peale Kopenhaagenist koju tulemist ehk siis kolmapäeval, sõitsime me kogu perega Rootsi, sest neil on seal suvila ja meil oli lihavõtte vaheaeg (kui seda nimetatakse nii ) Seal majas ei olnud väga palju sooja vett, kuigi ma oli õnnelik, et elekter üldse olemas oli. Me olime seal kuni pühapäevani. Nende päevade jooksul mängisime palju kaarte, lugesime raamatuid, vaatasime must-valget Harry Potteri esimest osa, mis oli taani keeles peale loetud, käisime jalutamas (seal oli päris palju lund ja mul olid ainult ketsid kaasas), käisime ühes suures kaubanduskeskuses ja üldiselt puhkasime niisama.  Muidugi õnnestus mul kohe esimesel päeval haigeks jääda ja mitte vähe niiet ma tunnen väga oma vahetusõdedele kaasa, kes minuga ühes toas pidid magama ja minu köhimist taluma. Üldiselt oli muidugi tore reis :D


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar