Lehed

teisipäev, 22. märts 2016

Reis Itaaliasse

Meie reis algas reede hommikul kell 8:30. Mulle tuli üllatusena see, et ma ei olnud üldse närvis, mis siis, et meid ootas ees 31 tunnine bussisõit. Esimene peatus toimus Saksamaal, kui me olime just piiri ületanud, sest seal on üks suur pood, kus enamjaolt ainult taanlased käivad odavaid jooke ja magusat ostmas.
Bussisõidu ajal sai isegi teistega uno kaarte mängitud, kuigi tavaliselt olen ma see kes saab ainult aknast välja vaadata sõidu ajal.
Öö oli muidugi jube, bussis magada oli vastik ja mõned tegelased, kes istusid täpselt meie ees kõrval ja taga otsustasid kuni kella neljani üleval püsida ja rääkida.

Hommikul olin mega unine, kuid kui ma üles ärkasin, paistsid aknast suured mäed niiet ma vahtisin suu ammuli aknast välja. Muidugi ega ma enne aru ei saanud, et me Itaalias, kui ma oma telefoni vaatasin ja seal oli sõnum, et teretulemast Itaaliasse.

Teepeal oli toimunud päris palju liiklusõnnetusi ja üldiselt Itaalia on päris palju prügi täis, kuid mäed olid ilusad :D
Kell 16 jõudsime lõpuks hotelli, kuid seal selgus, et meie tubade nimekirja poldud arvesse võetud ning nad pidi ruttu ümber korraldama meid. Enne pidin ühes toas olema nelja inimesega, aga siis öeldi mulle, et ma lähen hoopis kahesesse tuppa ja me olime ainuke kahene tuba kus oli kaks eraldi voodit, jess :D

Esimesel õhtul läksime kohe vaatamisväärsustega tutvuma ja ka mina pidin ühe asja kohta väikese esitluse tegema (kõik pidid ühe asja kohta esitluse tegema). Muidugi keset meie tuuri hakkas paduvihma sadama ning muidugi vihmasajuga ilmusid välja ka tegelased, kes kohe üritasid sulle vihmakeepe ja vihmavarjusid müüa ning isegi siis kui me seisime vihmavarjuga ning ütlesime, et ei me ei taha osta, siis tuli küsimuseks, aga miks? :D

Õhtu lõpetasime ühes restoranis. Muidugi tellisid kõik pitsat või pastat. No Roomas ikka läheb selle peale raha.

Pühapäeva hommikul oli õnneks väga ilus ja soe ilm. Läksime siis uuesti linna peale. Peale planeeritud tuuri saime me aega, et oma gruppidega tööd teha (me oleme siin õppereisil ehk me peame tagasi tulles kirjutama ühe suure töö valmis). Meie grupi teemaks on renessanss Roomas ja selleks me otsisime kahte kirikut mööda Roomat taga. Sel päeva kõndisime peaaegu järjest kokku 10h ja 26km. Õnneks läks meil ilmaga hästi. Õhtul andsid jalad tunda, et veidi on kõnnitud päeva jooksul :D

Õhtu lõpetasime jälle restoranis, kus sõime pitsat.

Esmaspäeva hommikul oli start 6:45 ning me sõitsime Napoli linna .Teepeal vaatasime filmi pompeist  ning esimene koht kuhu me läksime oligi Vesuvi vulkaan. Sinna üles viisid meid bussid. Muidugi peale peatumist pidime ise edasi kõndima ja seal oli väga kõva tuul pluss tänu kõrgusele läksid mul kõrvad lukku. Alla tulles läksime edasi pompei linna/muuseumisse, kus tehti meile tuur. Mulle hullult meeldis see, et me saime kõik ühe kõrvaklapi kõrva niiet kõik kuulsid, mis giid rääkis.

Õhtul oli meile ära broneeritud üks terve restoran, kuid kuna meid oli nii palju, siis anti meile valikuks kas pasta, pitsa Margaritha või pitsa singi ja šampinjonidega. No seal restoranis oli küll maailma parim pitsa. Tagasi hotelli jõudsime hilja.

Teisipäeval lahkusime hotellist 7:15 ning seekord sõitsime metrooga Vatikani ning seal esimene koht, mida külastasime oli Vatikani muuseum. Me läksime sinna nii vara, sest sellesse muuseumisse on alati mega pikk järjekord. Õnneks me ootasime ainult tunni.

Peale seda läksime Peetri kirikusse, kus paavst elab. See oli ikka ülisuur.
Muidugi olime me koguaeg kogemata ebaviisakad ja rikkusime reegleid -küll keegi naeris, üritasime jalgu puhata seinte ääres mingite sammaste äärtel istudes, seisime ühes kohas liiga kaua, üks klassiõde pidi seal esitluse tegema, mida ta tegi hästi vaikselt, aga seda ei lubatud teha, sest selleks oleks pidanud kõigil olema kõrvaklapid ja sellel kes räägib mikrofon jne.
Peale seda kõndisime tagasi Rooma ja siis me otsustasime veel šoppama minna. Osad otsustasid jäätise pausi teha, kuid minu arvates oli see ebanormaalselt kallis. 4-10€ jäätise eest. Ikka liig mis liig :D Ja siis šoppasime edasi.
Taalased olid muidugi väga õnnelikud, et Itaalias on Nike ja Addidase tossud odavamad. Ühes poes oli naiste toodetele -20%, ning mõtlesin, et oh ostaks endale ka ühe paari tosse. Klienditeenindaja tuli siis küsima, et kas ma saan Teid aidata ja ma küsisin, et kas teil on seda mudelit nr 41 või 41.5. Selle peale läksid müüjal silmad suureks ja ütles, et ta peab vaatama ning, et see on meeste nr. No ja muidugi ega siis meestele -20% polnud. Küsisin, et kas teil on siis mingit muud mudelit nr 41. ja sellepeale ütles müüja, et naiste numbrid lõppevadki nr 40ga. No on ikka need itaallased väikesed :D Uued papud jäid igatahes ostmata ja sel päeval käisime jälle maha 20km.

Kolmapäeva hommikul oli meil kell 8 äratus, aga ma olin juba varem üleval. Peale hommikusööki oli meil 11:30ni aega, et oma grupiga töötada.

Siis läksime kõik koos Villa Borghesesse, mis oli järjekordne muuseum. Kuigi oli huvitav näha kuulsaid maale ja skulptuure, siis oli tunda, et kõik olid juba väsinud muuseumites käimisest.
Peale seda oli meil jälle vaba aeg ning me otsustasime terminali šoppama minna. Või noh põhi poeks sai üks meigipood, kus kõik asjad oli lihtsalt ülikallid, niiet jah, mina seal väga šopatud ei saanud :D
Õhtul võtsime kõik takso, et minna koos kogu klassiga õhtust sööma. Muidugi tekkis meil probleem. Kaks inimest polnud öelnud, et nad tahavad meiega koos õhtust süüa, kuid kui taksod meile järgi tulid, siis kõik tahtsid kaasa. Niisiis viimasesse taksosse me kõik ära ei mahtunud ning kolm klassivenda otsustasid siis kõndida veidi üle 3km. Mina ja üks klassiõde istusime kõige taga ning seal olid küll turvavööd, kuid me ei saanud neid kuidagi kinnitada. Kuigi Roomas liikluses kõndimine on suhteliselt ohtlik, siis see kuidas inimesed autodega liiklevad on ikka päris hull ehk siis autos oli hirm suurem kui jalakäijana. Juba taksosse istudes oli taksomeetril 8€ ja kohale jõudes oli see peaaegu 17. Astusime autost välja ja taksojuht ütles 20€. No mida! Aga 17€ sõidu eest ja 3€, sest suur auto oli. 
Õhtusöök maksis kõigile 25€ ning sinna sisse kuulus vesi, vein ja neljakäiguline õhtusöök. Seal on sama menüü terve nädal ehk siis sa ei saa sinna mina ja menüüst hakata erinevaid asju valima vaid kõik saavadki täpselt sama asja. Esimeses käigus oli sai, mingi fancy sink, mozzarella jne. Teine käik oli pasta, pool carbonara ja pool bolognese. No tõesti kõige parem pasta mida ma elus söönud olen. Kolmandaks käiguks oli liha, homemade krõpsud ja muu kraam :D Ja viimaseks oli kook ja värskelt pressitud mandariinimahl. 

Neljapäeva hommikuks pidid meil asjad pakitud olema ja pidime oma kohvrid viima alla korrusele ühte tuppa.

Peale seda läksime kõik koos Colosseumi ning vaatasime ka seal ümber ringi ning kell 12 olime bussis ning siis algas meie kojusõit. 
Tagasi sõit oli isegi täitsa okei. Kell 22 saime Austrias McDonaldsisse, et n-ö õhtusööki süüa. Seal müüakse kahekordseid juustuburgereid ja isegi kolmekordseid (Taanis pole kahekordseid) ja peale selle sai burgeri võtta gluteenivaba saiaga ning kui võtta eine, siis sai suure Cappy apelsiinimahla joogiks valida. Ma pole vist elus nii õnnelik McDonaldsis olnud :D 

 Imelik oli see, et päeval ma sain bussis magatud, aga öösel oli tõeline piin eriti kui kell pool 4 hommikul ärkad ja tunned, et ei jõua enam istuda. Õnneks oli klassiõde sama probleemiga ning kuna buss tegi just peatust sel ajal siis otsustasime välja jalgu sirutama minna. 


Saksamaal ja Austrias on vetsud ikka ebanormaalselt kallid – 0.50€ ja 0.70€. Enamjaolt siiski 70 senti. Vähemalt olid korralikud, sest Itaalias polnud kuskil prilllaudu ning selles, et vett saab peale tõmmata ei saanud ka alati kindel olla.


Saksamaa piiri ääres tegime uuesti peatuse seal suures poes, mis on eelkõige taanlaste jaoks ehitatud ning ma ostsin endale picco-balla kummikomme, sest Taanis neid ei müüda ja mulle hullult meeldisid need Eestis.


Reisi jooksul ütlesid mulle päris palju klassikaaslased, et mu taani keel on palju paremaks läinud, niiet mul oli ikka väga hea tunne :D pluss tänu sellele reisile sain paljude inimestega lähedasemaks.

Igatahes võin öelda, et see oli üks ägedamaid trippe mu elus.

Tekst sai pikk, aga nüüd lisan veidikene pilte ka.


 Pärast paduvihma kaela saamist
 Ülevalt vulkaani juurest vaade
 Klassiõde tõi kogu klassile muffineid
 Minu AT grupp
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar