Lehed

teisipäev, 29. detsember 2015

Minu detsember

5.dets toimus hostvanaema pool julefrokost ehk siis jõulupidu. Sinna tulid kokku kõik emapoolsed sugulased ehk siis päris palju inimesi keda ma nägin esimest korda, aga iseenesest oli tore. Teised jäid sinna ööseks, kuna vanemad läksid Aalborgis peole ja mina pidin koju tulema, sest inglise keele essee vajas kirjutamist.

Järgmisel päeval (6.dets) tuli hostisa mulle järele ja me sõitsime kuulama hostema ja hostõe jõulukontserti, mis toimus mingis koopas.  See oli väga ilus eriti kui tüdrukud kõndisid oma valgete kleitidega hanereas hoides küünalt käes ja lauldes Santa Luciat.

Järgmise nädala neljapäeval (10.dets) pidin ma lapsi hoidma, sest vanemad olid kaua tööl. Käisin üksinda Marthal(3-aastane) järel ning kõndisime koos koju. Kodus mängisime mänge ning sõime õhtust ning vaatasime telekat. Kuna nad inglise keelt ei räägi siis polnud mul muud võimalust, kui oma taani keelega hakkama saada. Uskumatult hästi sain hakkama :D

Laupäeval (11.dets) toimus tädi poisssõbra pool küpsiste küpsetamise päev. Tädi ja tema kutt on väga väga ägedad inimesed. Sinna tulid veel vanaema ja vanaisa ning õhtul sõime ka kõik koos õhtusööki. Peale seda viisid mind vanaema ja vanaisa Elleni poole (üks parimatest sõbrannadest), kes elas sealt 2km kaugusel. Elleni poole tuli veel Julie (klassiõde) ning sealt liikusime edasi Aalborgi. Õhtu oli igatahes äge. Kuna mu pere otsustas ööseks tädi mehe poole jääda, siis ei tahtnud mina üksi koju minna (pigem just sellepärast, et no ma tõsiselt kardan pimedas läbi linna koju kõndida). Ellen ütles, et ma võin tema poole ööseks jääda ning seda ma ka tegin. Öise bussiga tagasi sõitmisel tuleb sul juurde maksta vähemalt 22kr kui sul isegi on kaart millega sa saad kuu aega sõita nii palju kui sa tahad, kuid see bussijuht oli mega tore ning ta kõndis peaaegu igas peatuses bussi ühest otsast teise ning korrutas, et me oleme siin peatuses, et mõned unisemad peolised oma peatust maha ei magaks.


Sain Hello Kitty põlle :D

Pühapäeval (12.dets) tuli mu hostpere mulle järgi ning me sõitsime Aalborgi, kus saime kokku vanaisa ning tema kasupojaga. Toimus siis järjekordne julefrokost ehk siis sõime hästi palju. Peale seda läksime ühte suurde kaubanduskeskusesse kus oli kuusepuu mille küljes rippusid kaardid pagulaste poolt nende jõulusoovidega. Nt mõni soovis kindaid või mütsi kuigi enamused soovid olid siiski kallimad nagu nt iphone 6 ja igasugused mängukonsoolid. Võtsime siis kaks kaarti kaasa millel oli soovitud mütsi ja kindaid ning läksime poodi.
Keset Aaalborgi oli jõulumarket ning ka vaateratas. Käisime seal õdede ja vennaga.
Järgmine reede (18.dets) meil koolis enam tunde polnud. Tellisime kogu klassiga kukleid ja võid ning kohvi/teed ehk siis koolis hommikusöök. Peale seda esinesime kooriga ning lõpuks veel oma muusika klassi inimestega, kellega me kirjutasime ise laulu. Õhtul toimus klassivenna pool julefrokost. Jälle palju süüa :D Tal on kolm taksikoera. Kuigi koerad olid peo ajaks teise tuppa viidud küsisin ma luba ning ma sain neid paitama minna. No täitsa lõpp.

Laupäeval (19.dets) tulid vanaema ja vanaisa külla, kuid mina pidin Aalborgi minema, et oma noorema kontaktisikuga kokku saada. Tagasi tulles tegime kogu perega pitsat.

Pühapäeval (20dets.) läksime kogu perega uisutama. See oli ülisuur jäähall ning saime seal olla kella kümnest kaheni. Peale 2.5h olin nii läbi. Oli tore uisutada, aga kahjuks tegin seda enamuse ajast üksi, sest hostema ja hostisa tegelesid 3-aastase püsti hoidmisega ja kuna hostvennal oli sõber kaasas siis nad ajasid üksteist terve aeg taga ning hostõde oli ka nendega.

Koju jõudes otsustas hostema, et me läheme jõusaali. See jõusaal kus me käisime on nii hubane ja ilus, et sinna läheks tagasigi :D

23. dets käisime vanaisa juures õhtusöögil. Seal oli väga mõnus õhtu. Tädi oma mehega tulid ka ning kõik koos mängisime jõulubingot ehk siis nagu ikka väikesed pallikese kuuli sees, mis teevad jõle palju kära kui seda ringi keerutada. Lõpuks võitsid kõik, kuid siiski oli lõbus.

24.dets hakkasime juba kõik hommikul koos köögis asjatama ning süüa tegema. Kell 16 läksime koos vanaema ja vanaisaga kirikusse. Väga paljust just aru ei saanud, aga tore oli :D Kui me koju jõudsime siis olid kohale jõudnud tädi ja ka teine vanaisa. Siis said lapsed kätte esimesed kingitused ning edasi toimus suur õhtusöök, kuid mis minujaoks oli natuke uudne oli see, et kõigil olid ikka väga pidulikud kleidid selja ja pintsakud ja lipsud jne pluss sees kõnniti kõrgete kontsadega. Kui see lõpuks möödas, tantsisime kõik koos käest kinni hoides ümber kuusepuu ning laulsime samal ajal. Õnneks mulle anti sõnad :D Jaaaa siis algas kingituste kätte jagamine. Siin on asi nii, et paki peal on kirjas kellele pakk on ja kellelt see pakk on. Kinke oli üle saja. Nagu reaalselt üle saja paki. Kui esimene suur hunnik sai jagatud, siis toodi teisest toast sama suur hunnik juurde. Crazy. Aga samas tore, et midagi sellist sain kogeda.


Tädi ja Martha

25.dets oli meil lebotamise päev ehk siis kõik olime pidžaamades terve päeva. Lapsed mängisid siis oma saadud asjadega ja kui kõik mängisid koos ühte lauamängu siis minul ei jäänud muud üle kui Marthaga puslet kokku panna.


26. toimus jälle mingi suur söömaaeg vanaema juures. See on minujaoks ka natuke imelik, et 23. dets polnud ainult vanaema ja vanaisa, 24.dets olime kõik koos ja 26. dets polnud ainult teist vanaisa. Ma mõtlesin, et kui me 26 läksime vanavanamate poole siis see on selline tavaline õhtusöök ja ma võin panna selga kampsuni ja kaela kaelakee ja on hästi küll, aga no ei. Tuli välja, et see on jälle selline lipsu-pintsaku-kleidi üritus. Seda ma sain alles teada siis, kui me minema hakkasime ja ma jope seljas välisuksel seisin. No siis sain 2 minutit, et ruttu riided vahetada :D See oli üks väsitav päev, sest kodust lahkusime kl 12 päeval ja koju jõudsin alles kell 3 öösel, sest otsustasime, et tahame sel õhtul veel tantsima minna ning seda me ka tegime.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar