Lehed

kolmapäev, 21. oktoober 2015

Vaheaja vahetuspere ning vaheaja lõpp

Pühapäeval viis minu tsooni koordinaator mind uude perre, kus olen neljapäevani (minu enda pere on Kreetal). Esialgu ei olnud ma just eriti rõõmus selle üle, kuna see pere elab peaaegu Aarhuses ning vaheaeg on ning mu kõik sõbrad on ju Støvringus, kuid tegelikult ei ole asi üldse halb. Igatahes uksepeal jooksis mulle kohe lärmates vastu pere taksikoer. Kes ei tea, siis mul on ka Eestis taks, keda ma igatsen (üldsegi igatsen väga koeri ning kahjuks siin pole ühelgi tuttaval koera). Siin peres on ema, isa ning kaks poega (12a. ja 15a.) ning neil on olnud eelnevalt kaks vahetusõpilast. Õhtul käisime pereema ning koeraga jalutamas ning hiljem sõime õhtusööki. Õhtusöögiks oli supp…see on küll midagi uut siin Taanis, sest minu päris hostpere ei söö kunagi suppi :D Igatahes maitses nagu frikadellisupp. Hiljem vaatasime veel veidi telekat (seda minu tava peres ka ei juhtu ) ning üritasin ikka kaasa mõelda, kuid pühapäev oli väga emotsiooniderohke päev olnud ning aju lihtsalt lülitus jälle välja. Ma pole vist kordagi nii palju ühe päeva jooksul taani keelt rääkinud, kui ma pühapäeval tegin. Selle pereemaga on lihtsalt nii hea rääkida (nii inglise kui ka taani keeles) pluss oli hea kuulda, mis tema minu arengust arvab ning mis on normaalne vahetusõpilase jaoks sel perioodil, sest neil on ju ka eelnevalt vahetusõpilased olnud. Igatahes väga toetav ja tore inimene.

Esmaspäeval olid mõlemad vanemad tööl ning vanem vend sõbra juures ehk siis kodus olime mina, noorem vend ning lärmav koer. Lubasin koeraga jalutama minna, aga ta keeldus edasi kõndimast peale 10 meetrit. No okei. Vähemalt üritasin. Otsustasin, et kuna on vaheaeg, siis lihtsalt lebotan, aga no täitsa lõpp kui raske see oli. Olen harjunud, et koguaeg on midagi teha või siis kui ma niisama pikali viskan, siis tulevad süümekad, sest peaksin midagi tegema. Igatahes väga mõnus oli. Kui ema koju jõudis otsustasime, et läheme Aarhusesse shoppama. Kokkuvõttes hinnad on kõrged ning tulin tagasi ilma midagi ostmata. Õhtul otsustasin kooki küpsetada ning minu tsooni koordinaator ütles, et MA PEAN küpsetama koos Axeliga (venam poeg), sest talle pidavat ka küpsetamine meeldima, aga no lõpuks tegin seda ikkagi üksi :D Vähemalt küpsetasin. Pereema tahtis, et teeks midagi eestipärast ehk siis otsustasin kräsupead teha.

Otsustas päeval laual istuda ja lihtsalt haukuda

Teisipäeval oli jälle lebotamise päev. No kohe üldse pole harjunud lihtsalt olema :D Põhimõttlesielt vaatasin terve päeva telekat, mis oli tegelikult äge ning see arendas päris palju mu taani keelt. Õhtul tulid külla selle pere tütar oma mehe ning ühekuuse tütrega. Sõime pastat ning peale seda küsisin pereemalt, et kas ta tooks koogi välja, et ma panen šokolaadi peale ning siis saame varsti sööma hakata. Kui ta koogi välja tõi ,tuli välja, et ta oli valesti tõlgendanud sõna külmkapp ehk siis mu kräsupea kook oli külmkapi asemel seisnud sügavkülmas pea terve ööpäeva. Sõime küll kõik seda külmunud kooki, kuid ütleme nii, et oleks võinud paremini maitsta :D :D

Kolmapäeval oli mu hostvendadel arvutivaba päev ning ma otsustasin, et okei, olen ka siis pereliige ja arvutit ei puutu. Otsustasime Holgeriga (noorem poeg), et lõigume natuke kõrvitsat, sest halloween on varsti tulemas.

Esimese korra kohta läks päris hästi :D

Neljapäeval läksime pereema ning koeraga selle pere suvilasse, sest nad rentisid selle nädalavahetuseks välja ning ta tahtis natuke koristada seal. Ma lihtsalt jumaldan neid suvilaid siin Taanis. Pluss see oli mereääres, kahjuks oli tuul kõva. Edasi läksime linnakesse nimega ebeltoft, kus toimus terve nädal mingi laada laadne üritus, kus müüdi peale tavaliste asjade veel kõike võimalike õuntega soetud asju (see õunavärk tuleb linna nimest) 

Suvine tunne tuli, kuigi kannan lumehelvestega kindaid

Magas mul süles terve autosõit 

Jaaaa ma sain lõpuks selle koeraga sõbraks :D Kahjuks oli see mu viimane päev selles peres, sest kui koju jõudsime, tuli mulle minu tsooni koordinaator järgi ning me läksime tema poole. Viimase öö veetsin seal.

Reedel sain lõpuks koju minna. Mu hostõed ning hostvend ootasid ning igatsesid mind ning kui mind nägid, siis jooksid kohe vastu kallistama. Mega armas :)
Ega reedel väga kaua kodus ei saanudki olla, sest me otsustasime shoppama minna. Läks hästi ning sain lõpuks endale sooja jope ning saapad. Peale seda läksime IKEAsse õhtust sööma :D

Laupäeval läks kogu pere suvilasse tööd tegema, aga mul olid plaanid ning ma jäin koju. Kella kaheks läksin Aalborgi, et saada kokku teiste vahetusõpilastega, kuna oli kallista vahetusõpilast päev. Ehk siis meil oli kaasas sildid, millele oli kirjutatud kallista mind (olen vahetusõpilane) ning nendega käsime mööda linna ringi kallistusi otsimas :D


Peale seda pidi toimuma hygge Simone (itaallane) pool ning esialgu pidid sinna tulema minu keeleklassi inimesed, kuid lõpuks olid kohal ainult mõned minu keeleklassist ning ülejäänud olid tundmatud. Peale selle, ma olin ainukene, kes siin YFUga on ning kõik teised olid AFSiga ehk nad kõik teadsid üksteist juba enne. Aga ega see mind ei häirinud, sest seal oli väga tore.

Pühapäeval lõikusime kogu perega kõrvitsaid.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar