Lehed

laupäev, 12. september 2015

Fårup Sommerland ja muud

Esmaspäeva hommikul sain magada, sest kooli pidin minema alles kella 10:25ks, aga nagu siin Taanis ikka, olin ma umbes 1,5h enne äratuskella üleval. Koolipäev kulges nagu tavaliselt. Muusika tunnis saime kätte oma esimese suurema kodutöö ehk siis nendest ülesannetest ma oskan ainult kahte, aga loodetavasti saan hakkama. Peale selle pidime kõik ükshaaval õpetajale laulma, et ta kuuleks meid ka individuaalselt. Ma laulsin biitlite laulu „With a Little Help From My Friends“ ning vahepeal see läheb suhteliselt kõrgeks, aga ma sain hakkama ja õpetaja kiitis mind, uhke tunne :D

Õhtul oli miskipärast nii väsinud. Kell 19:30 tuli meile külla mu vanem kontaktisik ning selleks kellaks oli mu aju end totaalselt välja lülitanud. Muidugi rääkis mu kontaktisik mu vanematega enamuse ajast ning seda taani keeles ehk siis minu ainukeseks tegevuseks oli juustukoogi mega aeglane söömine. Õnneks kellelgi midagi halba öelda ei olnud ning kui kontaktisik ära läks, arutasime hostvanematega, et läks ikka ülihästi, et ma nende perre sain ning nemad tunnevad, et ma olen nagu üks nende lastest. Hostisa ütles, et vedas, et meil on samasugune natuke kahtlane huumor ja me teeme palju sarkastilisi nalju, mis paneb mind rohkem tundma, et see on minu pere.

Teisipäeval pidi hostisa juba kell 8 tööl olema ehk siis ta viis mind natukene varem taani keele tundi ära st, et ma oli 40min varem kohal :D Õnneks oli uks lahti ning sain ka klassi, sest õues sadas ja oli külm. Taani keele tunnis kordasime eelmisel nädalal õpitud ehk kuidas lauseid ja küsimusi moodustada, sest eelmisel nädalal puudusid õpilased, kes on siin Taanis Rotary programmiga ehk siis pool meie grupist. Tagasi tulles ei pidanud ma enam kooli minema, sest mul said tunnid läbi. Poolel teel koju mõtlesin, et käiks poest läbi. Poes tuli minu juurde üks vanem proua, kes tahtis arvatavasti minu abi, aga ma ei saanud aru, mis ta tahtis. Ütlesin siis inglise keeles, et ma ei räägi taani keelt. Sellepeale tuli ta lähemale: „ei saanud aru, mis sa ütlesid“. Kordasin siis uuesti. Sellepeale tuli ta veel lähemale „no ikka ei saanud aru, mis sa ütlesid“ kordasin siis veelkord ja hästi aeglaselt. Ta ütles uuesti, et no ei saanud aru. No mida sa teed sellises olukorras..tuleb kasutada taani keelt. Igatahes sain ilusasti öeldud, et ma ei räägi taani keelt. Sellepeale hakkas ta naerma, sest ta sai aru, mis ma ütlesin. Mega hea tunne jälle.

Õhtul toimus muusikali proov. See on jätkuvalt nii mõnus, sest ma tõesti igatsen kooris laulmist. Vahepausi ajal käisime teed joomas, see kulus väga ära, sest meil on üks laul kus me peame sopranitega väga kõrgelt koos laulma, aga ma isegi saan sellega hästi hakkama.

Kolmapäeval sain jälle alles teiseks tunniks kooli minna ja üllatus üllatus, ma olin jälle äratuskellast üle tunni varem üleval. Kehalises mängisime viimast korda pesapalli, mis on natuke kurb. Muusika tunnis sai jälle teooriat tehtud, mis mulle üldse ei istu.

Neljapäeval läksin taaskord taani keele tundi ning seal saime kätte oma e-kooli keeleklassi jaoks ehk siis kodutööd hakkavad sinna tulema. Tagasi tulles pidin jalutama kooli koos Kao ja Theoga (VÕPid Taist ja Austriast) ning loomulikult käisime me jälle läbi pagariärist, sest nad lihtsalt peavad iga kord endale romkuglereid ostma. Need on pallikesed, mis on tehtud eelmise päeva kookide ülejääkidest, pressitud kokku, lisatud rummi ning üle puistatud värvilise (või šokolaadi) puruga.


Kooli jõudes oli mul ainult inglise keele tund ning lõpuks lõpetasime selle luuletuse analüüsimise ära, millega me paar nädalat tagasi alustasime. Peale selle tegime jälle eksami ülesandeid. Siin on inglise keele eksam pooleldi taani keeles ehk kui sa midagi põhjendama pead, siis teed seda taani keeles ja peale selle on eksamis veel mõlemat pidi tõlkimine, aga samas nende inglise keele tase on hea. Õhtul maadlesin muusika kodutööga, mille me peame järgmine nädal ära andma. Sain isegi peaaegu hakkama.

Reedene muusika tund oli lihtsalt nii igav ja keeruline. Peale seda tuli mul vaba tund ning ma otsustasin, et kasutan seda aega oma inglise keele kodutöö tegemiseks. Meile anti kolm nädalat aega, et kirjutada ühest uudisest. Eestis anti meile selliseks asjaks max kolm päeva aega. Sotsiaalteaduste tund läheb iga tunniga järjest igavamaks, õnneks teeme jätkuvalt grupitöid, kus klassikaaslased seletavad mulle, mis teema meil on. Hetkel võtame teemat, mis sai eelmisel aastal Eestis õpitud. Tegelikult on enamus ainetega nii :D

Kuna oli reede ehk magusapäev, siis tahtsin jälle kaneelisaiu küpsetada, sest eelmine kord tulid need lihtsalt nii hästi välja. Süüa me neid muidugi reedel ei jõudnud. Peale küpsetamist skypesin Kristiina ja Pirgitiga.

Laupäeval ärkasin vara, sest pidime minema Fårup Sommerlandi(lõbustuspark), mis on 3km meie suvilast, kuid kuna väljas sadas, siis otsustasime kinno minna vaatama "inside out". Kuna see on kogupere film, siis oli see ka taani keeles. Mina pidin üksinda teise saali minema, sest seal oli sama film aga inglise keeles. Kinno jõudes mõtlesid hostvanemad, et üks neist tuleb ikkagi minuga, mis oli väga kena neist. Peale filmi sõitsime kohe suvilasse, kus ootasid meid vanaema ning mõlemad vanaisad.

Pühapäeval väga kaua magada ei saanud, sest sõime kõik koos hommikusööki ja siis oligi minek sinna suurde lõbustusparki. Peale kahte tundi seal olemist liitus meiega ka üks teine perekond (perekonnasõbrad). Käisime läbi kõik ameerika mäed ja karussellid. Kõige väiksema õega läksime ka sellele kõige klassikalisema karuselli peale ehk tema sõitis hobuse seljas ja mina lihtsalt seisin kõrval, sest see keerles nii aeglaselt. Meil vedas sellega, et tipp hooaeg oli möödas ning  järjekorrad ei olnud väga hullult pikad. Üritasin hostisa ka vedada igasuguste asjade peale, aga kuna ta kardab kõrgust ning tal läheb alati süda pahaks, siis ta ei käinud eriti kuskil meiega, vaid valvas meie käru :D


Seal oli ka plats grillimiseks ning me sõime lõunasööki seal. Järsku vaatasin, et oi mu klassiõde ka seal, aga tema mind ei näinud. Ta kõndis veel viis korda minust lihtsalt mööda, kuid kui ta lõpuks mind nägi, siis tuli kohe kallistama. Seal oli üks torn ronimiseks ning sinna sai ainult ronides mööda batuudilaadset seina. Ta ütles, et me lihtsalt peame sinna üles minema. No peale pikka üritamist jõudsime sinna üles, kuid alla tulemine oli veidi keerulisem, kuna see oli suhteliselt järsk. Mu pere ütles, et enne minu ära minekut peame me veel korra sinna minema ja ma täitsa nõustun sellega :D

Lisan mõned pildid ka Fårup Sommerlandist.

 Seal oli seikluspargi laadne asi ning peale seda sain ka tunnistuse, et olin tubli :D


 Marthaga (3.a hostõde) istume kohe kõige ees
 Tal on iga hommik mõnus linnupesa juustes, mida välja niisama raske kammida :DKommentaare ei ole:

Postita kommentaar